Тест Роршаха

Тест Роршаха

Тест Роршаха

Психодіагностичний тест для дослідження особистості

Герман Роршах Вашій увазі найвідоміший психологичний тест, розроблений швейцарським психіатром і психологом Германом Роршахом (нім. Hermann Rorschach, див. фото) в 1921 році. Тест відомий також під назвою «Пля́ми Ро́ршаха».

Це один з тестів, що застосовуються для дослідження особистості та її особистісних порушень. Випробовуваному пропонується дати інтерпретацію десяти симетричних відносно вертикальної осі чорнильних плям. Кожна така фігура служить стимулом для вільних асоціацій — випробовуваний повинен назвати будь-які слова, образи чи ідеї, що у нього виникають. Тест заснований на припущенні, згідно з яким те, що індивід «бачить» у плямі, визначається особливостями його власної особистості.

Вивчаючи самовладання, що розуміється переважно як панування над емоціями, Роршах використовував чорнильні плями різних кольорів (червоного, пастельних відтінків) і різної насиченості сірого й чорного, щоб ввести фактори, які мають емоційний вплив. Взаємодія інтелектуального контролю і емоцій визначає те, що випробуваний бачить у плямі. Роршах виявив, що особи, різний емоційний стан яких був відомий з клінічних спостережень, дійсно по-різному реагують на кольори та відтінки.

Найбільш оригінальне і важливе відкриття Роршаха, що відноситься до психодинаміки, це нім. Bewegung, або відповідь, в якій використовується рух. Деякі випробовувані бачили в чорнильній плямі рухомі людські фігури. Роршах виявив, що серед здорових індивідів це найчастіше характерно для тих, кому властива багата уява, а серед осіб з психічними відхиленнями — для тих, хто схильний до нереалістичних фантазій. Зіставляючи зміст асоціацій-фантазій з тим, що вже було відомо про зміни особистості та мотиваційної сфери даного індивіда, Роршах прийшов до висновку, що ці асоціації еквівалентні змісту сновидінь. Таким чином, виявилося, що чорнильні плями здатні розкрити глибоко приховані бажання або страхи, що лежать в основі тривалих нерозв’язних особистісних конфліктів. 

Пройти тест Роршаха

Картка 1. Оберіть, що більш за все нагадує вам малюнок.

  

Персональный бесплатный Таро-прогноз на ближайшие 3 дня

ПОЛУЧИТЬ
Все кто любит Таро, присоединяйтесь к нашей Вайбер группе практиков Таро. Для этого нажмите на значок ниже…

Таро практика группа
Школа Таро >>

Хотите, опираясь на свой жизненный опыт, освоить Таро в совершенстве? Нажмите «Ознакомиться», чтобы узнать программу онлайн курса «Таро житейской мудрости!Магазин Клуб Тарокурс ТароОчное обучение Таро в ДнепреГадание на ТароРуны обучениеКонсультация рунологаТаро практикаМагия Таро - ритуалы на каждый деньПсихологические тестыКолоды Таро галереи аркановГадать бесплатно онлайнЧат GPT - безкоштовно Необмежений об'єм відповідіБлог